Тест возење со НОВИОТ PEUGEOT RIFTER

Тест возење со НОВИОТ PEUGEOT RIFTER

На ден 30.11.2018, Еуроимпекс со огромно задоволство го претстави најновиот модел во гамата, модуларниот Peugeot Rifter.

Новиот Peugeot 508 предпремиерно претставен во Македонија

Предпремиера: новиот Peugeot 508

На ден 26.09.2018 Новиот Peugeot 508 беше предпремиерно претставен пред внимателно одбрана публика во Македонија.

По четврти пат, бензинскиот TURBO PureTech прогласен за „Мотор на годината“

По четврти пат, TURBO PureTech „Мотор на годината“

Бензинскиот мотор со три цилиндри Turbo PureTech 110 S&S и 130 S&S во категорија 1L до 1.4L избран за „Мотор на Годината“по четврти пат

Хуманитарна акција во соработка со DFCCA

Хуманитарна акција со DFCCA

Во организација на институцијата DFCCA (Drive for Colon Cancer Awareness), kомпанијата Еуроимпекс учествуваше во уште еден хуманитарен настан.

НОВО ПРИЈАТЕЛСТВО „ЕУРОИМПЕКС И МОБ“

НОВО ПРИЈАТЕЛСТВО „ЕУРОИМПЕКС И МОБ“

Потпишување на меморандум за соработка помеѓу Еуроимпекс и Македонска Опера и Балет, и официјално се предавање на клучевите од SUV Peugeot 3008 на Г-динот Ќазим Асотиќ – в.д директор на Македонска Опера и Балет.

Дакар 2018: трета последователна победа за Peugeot

Дакар 2018: трета последователна победа за Peugeot

По 8793 километри на дини, планински премини, карпести стази и разни опасности преку Перу, Боливија и Аргентина, Peugeot 3008DKR Maxi освои прекрасна победа на 40-тото Дакар рели.

Регионална обука за новиот SUV PEUGEOT 5008

Регионална обука за новиот SUV PEUGEOT 5008

На ден 5.11.2017, во Еуроимпекс, беше извршена регионална обука за новиот SUV Peugeot 5008.

МОТОР НА ГОДИНАТА

PureTech „Мотор на годината“ за 2017

За време на 18-тата Меѓународна Награда за Мотор на Годината што се одржа во Штутгарт, меѓународното жири на новинари ја додели наградата "Мотор на Годината за 2017 " на турбо-бензинскиот мотор PureTech 1.2 литри со 3 цилиндри во категорија од 1литар до 1.4 литри.

Продажба во боја

Peugeot обука „Продажба во боја“

Во периодот од 13 до 14 јуни дел од продажниот тим на Еуроимпекс го посети регионалниот тренинг центар на Peugeot во Загреб, Хрватска.
Програмата за обука на продажни советници „Продажба во боја“ опфати многу интересна и корисна содржина.

Аматерски тениски турнир „Rotaract Open 2017“

Тениски турнир „Rotaract Open 2017“

12.6.2017 Се одржа хуманитарниот тениски турнир „Ротаракт Опен 2017“. Ротаракт Клуб, Скопје во соработка со Еуроимпекс, Генералниот увозник на Peugeot за Македонија, Србија, Црна Гора, Косово и Албанија, го организираа овој хуманитарен тениски настан.

Продажниот тим на Еуроимпекс на обука

Регионална обука за продажба

26.5.2017 Во периодот од 18 до 19 мај дел од продажниот тим на Еуроимпекс го посети регионалниот тренинг центар на Peugeot во Загреб, Хрватска. На програмата за обука на продажни советници со наслов „Преглед на системите и новата опрема која се јавува кај PSA возилата",екипата од Македонија покажа и повеќе од завиден резултат.

Меѓународен трофеј за резервни делови

Меѓународен трофеј за резервни делови

18.5.2017 Со огромна чест и задоволство известуваме дека тимот од секторот за Резервни делови при Еуроимпекс е повторен победник на натпреварувањето за 2016 година кое секоја година го организира Принципалот - Automobiles Peugeot за своите импортери.

Интернационален саем за автомобили во Белград

Интернационален саем за автомобили

23.3.2017 Еуроимпекс е регионален застапник за брендот Peugeot трета година по ред, а втора година успешно ја претставува најмладата гама на францускиот производител, во просек помлада од 3 години, на интернационалниот саем во Белград.

Продажниот тим на Еуроимпекс на обука

Peugeot 3008 SUV - „Автомобил на годината за 2017“

7.3.2017 Новиот Peugeot 3008 беше прогласен за „Автомобил на годината за 2017“ во понеделникот 6 март во Женева од страна на жирито кое е составено од 58 европски новинари.

Продажниот тим на Еуроимпекс на обука

Peugeot на Bridal Fashion Night

На ден 12.2.2017, во Хотел „Мериот“, се случи уште една ноќ посветена на невестите и младенците во која брендот Peugeot го зазема почесното место пред самиот влез на хотелот каде моделите Peugeot 3008 и 2008 гордо ги пречекуваа гостите.

Продажниот тим на Еуроимпекс на обука

Тест возење со новиот SUV PEUGEOT 3008

На ден 6.2.2017, во тест центарот на Еуроимпекс, автомобилските новинари имаа можност да се запознаат одблиску со Новиот SUV Peugeot 3008.

Продажниот тим на Еуроимпекс на обука

Регионална обука за новиот SUV PEUGEOT 3008

На ден 5.2.2017, во работните простории на Еуроимпекс, беше извршена регионална обука за новиот SUV Peugeot 3008 на ниво на целата продажна мрежа во Македонија, Косово и Албанија.

Продажниот тим на Еуроимпекс на обука

I, II и III место за Peugeot 3008DKR на релито Дакар 2017

20.1.2017 По поминати речиси 9.000 километри низ Парагвај, Боливија и Аргентина, трите нови PEUGEOT 3008DKR со нивните возачи Петерхансел / Котре,Лоеб / Елена и Деспре / Кастера го завршија релито Дакар 2017 по овој редослед и со тоа се најдоа во првите три на конечниот подиумот во Буенос Аирес во Аргентина.