нашите plug-in хибридни возила

Откријте нов начин за возење благодарение на plug-in хибридните автомобили на PEUGEOT. Plug-in хибридни автомобили се разноврсни и погодни за долги патувања.


Брзо преминете на целосен електричен режим и возете до 59 km (WLTP). Достапни во лимузина, караван или SUV, нашата палета на plug-in хибридни автомобили ги задоволува сите Ваши потреби комбинирајќи иновативен дизајн, ефикасна заштита на животната средина и најсовремена технологија без да прави никакви компромиси.

ОТКРИЈТЕ ГИ НАШИТЕ PLUG-IN ХИБРИДНИ ВОЗИЛА
undefinedimage
НОВ PEUGEOT 308 HYBRID

Беспрекорната завршна обработка Ве импресионира уште на прв поглед со својот наметлив и моќен карактер и динамизам. Можете целосно да уживате во комфорот и иновативните технологии во новиот Peugeot i-Cockpit.

undefinedimage
НОВ PEUGEOT 308 SW HYBRID

Заборавете на сите стереотипи и потполно уживајте во возењето. Бидете инспирирани од неговиот експресивен изглед и нови технологии, дизајнирани за да ги интензивира сите Ваши сетила и да го подобри Вашето возачко искуство.

undefinedimage
PEUGEOT 3008 HYBRID и HYBRID4

Запознајте ја гамата на plug-in хибридни возила на Peugeot. Благодарение на генијалното решение за модуларност, можете PEUGEOT 3008 HYBRID да го прилагодите на Вашите потреби и да започнете нова авантура. Со овој HYBRID модел, без разлика каква е состојбата на патот, можете да изберете помеѓу погон на две тркала или погон на сите четири тркала и да обезбедите најдобра контрола на возилото.

undefinedimage
PEUGEOT 508 HYBRID

Со својот спортски изглед, најпрестижен во гамата, новиот 508 HYBRID ќе стане Ваш најдобар пријател на секојдневното патување. За да возите низ градслите улици, преминете на 100% електричниот погон и искористете ги моторите со внатрешно согорување на долги патувања.

undefinedimage
PEUGEOT 508 HYBRID

Со својот спортски изглед, најпрестижен во гамата, новиот 508 HYBRID ќе стане Ваш најдобар пријател на секојдневното патување. За да возите низ градслите улици, преминете на 100% електричниот погон и искористете ги моторите со внатрешно согорување на долги патувања.

undefinedimage
PEUGEOT 508 SW HYBRID

Новиот Peugeot 508 SW HYBRID комбинира спортски дизајн, луксузна и пространа внатрешност и ќе биде верен сојузник на сите патувања. Искористете го неговиот голем простор во багажот и електричен режимот и тргнете на патување.

undefinedimage
PEUGEOT SPORT ENGINEERED 508

Влезете во ерата на PEUGEOT “Neo-Performance” Покажете го на виделина својот креативен и иновативен дух, зад управувачот на Новиот 508 PEUGEOT SPORT ENGINEERED седан и доживејте ги сите сензации на високи перформанси со ниска емисија, од новата линија на ефикасни и електрифицирани продукти под потписот на PEUGEOT SPORT ENGINEERED.

undefinedimage
508 SW PEUGEOT SPORT ENGINEERED

Со овој модел - PEUGEOT SPORT ENGINEERED влезете во ерата на PEUGEOT “Neo-Performance”. Искористете ја ефикасноста од ниската емисија на CO2, како и високото ниво на технологија и уживајте зад управувачот на електричната лимузина.

ПРЕДНОСТИ НА 100% ЕЛЕКТРИЧЕН РЕЖИМ НА ХИБРИДНИ ВОЗИЛА

5те „НЕМА“- УДОБНО ВОЗАЧКО ИСКУСТВО

undefinedimage
Нема бука

undefinedimage
Нема менување на брзини

undefinedimage
Нема вибрации

undefinedimage
Нема CO2 емисии

undefinedimage
Нема мирис на гориво

ПРЕДНОСТИ НА PLUG-IN ХИБРИДНИ ВОЗИЛА
undefinedimage
ЕДНОСТАВНИ ЗА КОРИСТЕЊЕ

Со plug-in хибридни возила, можете да си го поедноставите животот:

 • Брзо и интуитивно полнење,
 • Вградени екрани кои прикажуваат информации за возење во реално време,
 • Апликацијата MyPeugeot го олеснува управувањето од далечина на некои функции,
 • Слобода на движење: поминете долги релации и возете без никакви пречки.
 • undefinedimage
  ЗАДОВОЛСТВО ПРИ ВОЗЕЊЕ

  Доживејте нови сензации при возење благодарение на 100% електричниот режим на Peugeot plug-in хибридните возилата:

 • непречено возење без тресење,
 • ненадејно забрзување благодарение на моменталниот вртежен момент на моторот,
 • тивко работење на моторот,
 • помалку вибрации,
 • слобода на движење: благодарение на plug-in хибридниот мотор, имате на располагање до 59km (WLTP*) автономија
 • undefinedimage
  ЗАШТЕДА

  Со купување на plug-in-хибридно возило, можете да заштедите пари преку:

 • 40% помала потрошувачка во споредба со возилата со внатрешно согорување,
 • Просечна потрошувачка до 235 mpg WLTP,
 • Без штетни емисии (CO2 и NOx) при употреба на електричен режим,
 • пониски трошоци за одржување,
 • Батеријата има гаранција од 8 години, 160.000 km за 70% од нејзиниот капацитет за полнење.
 • ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ ЗА НАШИТЕ ЕЛЕКТРИЧНИ ВОЗИЛА